33. edycja Świbnieńskiego Lata: Sport, Zabawa i Muzyka na Wyspie Sobieszewskiej

Na wyspie Sobieszewska w Gdańsku, przy przeprawie promowej w Świbnie, odbędzie się wspaniałe święto pełne atrakcji – 33. edycja festynu „Świbnieńskie Lato”. Wydarzenie to oferuje cały dzień zajęć i rozrywek dla wszystkich odwiedzających. Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk Świbno zaprasza na zawody sportowo-pożarnicze, które co roku cieszą się dużą popularnością. Oprócz tego będą organizowane turnieje piłkarskie, a także różnorodne atrakcje dla najmłodszych oraz koncerty zespołów muzycznych i DJ-a. Całość odbędzie się w sobotę, 6 lipca.

OSP Gdańsk Świbno jest tradycyjnym gospodarzem wydarzenia. Jako strażacy-ochotnicy są oni nie tylko organizatorami, ale również uczestnikami widowiskowych zawodów. Wśród konkurencji znajdują się zawody pożarnicze o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, zawody pożarnicze grup młodzieżowych o Puchar Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz zawody sportowe w piłkę nożną o Puchar Prezesa OSP Świbno.

Cały festyn odbywa się na zielonym terenie usytuowanym przy ul. Boguckiego 127, tuż obok przeprawy promowej w Świbnie. Ten malowniczy zakątek jest doskonale skomunikowany z resztą miasta dzięki regularnym kursom promu pomiędzy Świbnem a Mikoszewem. To idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby połączyć udział w wydarzeniu z weekendowym wypadem na rowerze, zwłaszcza że teren festynu leży przy Wiślanej Trasie Rowerowej.

Między godziną 11:00 a 13:00 odbędą się główne konkurencje: zawody sportowo-pożarnicze. Następnie, od godziny 12:00 do 17:00, najmłodsi będą mogli cieszyć się różnorodnymi zabawami i konkursami, teatrzykiem oraz koncertami zespołu Bravo Band. Przewidziano także pokazy strażackie i wodne oraz przejażdżki konne. O godzinie 17:00 rozpocznie się otwarty turniej piłki nożnej dla pań i panów, a wieczorem na scenie pojawią się zespoły Moody Band i Marco Boccino, a następnie zabawa potrwa do białego rana pod batutą DJ-a.

Organizacja festiwalu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 r.