39-letnia Ukrainka musi się wyprowadzić za zranienie nożem swojego partnera

Podejrzenia o użycie noża przeciwko partnerowi spowodowały, że 39-letnia Ukrainka musi się wyprowadzić z mieszkania swojego pokrzywdzonego partnera. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Słupsku nałożyła na nią dozór policyjny oraz zakaz wyjazdu poza granice kraju.

Przeanalizujmy dokładniej okoliczności tej sprawy. Wydarzenia miały miejsce w minioną środę, kiedy to funkcjonariusze policji odebrali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, rannego nożem w jednym z mieszkań w Ustce. Jak się okazało, sprawcą była jego współmieszkańca i konkubina.

Nasiliła się skala zdarzeń podczas konsumpcji alkoholu, co doprowadziło do awantury między dwojgiem ludzi. W wyniku tej nieprzyjemnej sytuacji doszło do zranienia nożem 39-letniego mężczyzny przez wspomnianą kobietę.

Rana, której doznał mężczyzna, nie była poważna. Została ona zakwalifikowana jako czyn prowadzący do naruszenia funkcjonowania organów ciała lub do przejściowego osłabienia stanu zdrowia, nie trwającego dłużej niż tydzień. Za takie zachowanie przewidziana jest kara finansowa, ograniczenia w wolności bądź jej całkowite pozbawienie na okres do dwóch lat.