41-letni mężczyzna zatrzymany za zniszczenie Mercedes’a szczotką do mycia aut na stacji benzynowej

W Nowym Porcie, funkcjonariusze miejscowego posterunku policji zatrzymali mężczyznę w wieku 41 lat. Został on oskarżony o dokonanie zniszczenia samochodu, co spowodowało straty finansowe przekraczające 6700 złotych. Wszystko wydarzyło się na jednej ze stacji benzynowych, gdzie agresor, korzystając ze szczotki do czyszczenia pojazdów, uszkodził mercedesa kobiety. Do incydentu doszło, gdy pokrzywdzona nie odpowiedziała na nieodpowiednie zaczepki sprawcy. Obecnie oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja z komisariatu w Nowym Porcie otrzymała zgłoszenie 25 marca. W nim informowano o incydencie, który miał miejsce dwa dni wcześniej przy ulicy Uczniowskiej na terenie stacji paliw. Kobieta zgłaszająca zdarzenie opisała sytuację, w której nieznany mężczyzna uszkodził jej samochód marki Mercedes. Wszystko zaczęło się od niewłaściwych uwag kierowanych w stronę kobiety, która po prostu chciała zatankować auto. Gdy ta nie odpowiedziała, mężczyzna wpadł w szał i zaatakował jej samochód szczotką do mycia aut. W rezultacie ataku, karoseria tylnych drzwi została uszkodzona. Straty wyniosły ponad 6700 złotych.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliło na szybką identyfikację sprawcy dzięki zapisom z monitoringu. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny, policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania. W końcu, wczoraj po południu 41-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany na terenie Nowego Portu. Mężczyźnie postawiono zarzut zniszczenia mienia. W przypadku skazania za ten czyn, grozi mu kara do 5 lat więzienia.