Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego celebrowała 16. edycję, Kamila Stormowska zdobywa tytuł najlepszej zawodniczki 2023

21 marca, w czwartek, Europejskie Centrum Solidarności stało się miejscem szesnastej edycji Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. W tym roku na Gali, której celem jest uhonorowanie młodych sportowców z gdańskich klubów i ich trenerów, doceniono aż 193 osoby. Tą liczbę stanowi 136 młodych zawodniczek i zawodników oraz 57 trenerek i trenerów. Reprezentowali oni różnorodność sportową miasta Gdańska, obejmującą 51 klubów i 34 dyscypliny sportowe. Łączna suma przyznanych nagród przekroczyła wartość 167 tysięcy złotych.

Na Gali nagrodzeni zostali ci, którzy w 2023 roku wykazali się znakomitymi osiągnięciami sportowymi. Wśród laureatów znaleźli się również trenerzy, których praca z młodzieżą została uznana za najbardziej efektywną. Kluby, które zdobyły najwięcej punktów w ogólnopolskim rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, miały prawo do rekomendowania kandydatów do nagród.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podczas swojego wystąpienia na Gali podkreśliła wartość i znaczenie młodych sportowców dla miasta. Wyraziła swoje podziękowania nie tylko dla 150 młodych sportowców, ale także dla ich trenerów za ciężką pracę. Podkreśliła swoją wiarę w to, że ich wspólne wysiłki przyniosą jeszcze większe sukcesy w 2024 roku, dając jednocześnie wyraz swojemu wsparciu i zachęcie do dalszego rozwoju.