Kolizja służbowego auta z tramwajem w Gdańsku: Trzy osoby z urazami

Na ulicy Marynarki Polskiej w dzielnicy Nowy Port doszło do poważnego incydentu drogowego. Samochód należący do Służby Celno-Skarbowej niespodziewanie zderzył się z poruszającym się tramwajem. W wyniku tego zdarzenia, trzech funkcjonariuszy tej służby doznało urazów.

Około godziny 10:00 rano na skrzyżowaniu ulic Marynarki Polskiej i Wyzwolenia doszło do kolizji. Samochód, którym podróżowali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, wpadł pod nadjeżdżający tramwaj. Wszystkie trzy osoby znajdujące się w pojeździe zostały poszkodowane, a jedna z nich była nawet uwięziona wewnątrz deformowanego pojazdu. Na szczęście, strażacy szybko przybyli na miejsce i uwolnili zakleszczonego mężczyznę.

Po kolizji poszkodowani funkcjonariusze zostali natychmiast przekazani w opiekę medycznej ekipy ratowniczej. Na miejscu zdarzenia interweniowały cztery jednostki straży pożarnej.

Terminowe dochodzenie do przyczyn wypadku spowodowało konieczność wprowadzenia przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) tymczasowej modyfikacji trasy tramwaju numer 10. Pojazdy na tej linii zostały skierowane, aby zawracały na pętli Kliniczna.

ZTM wysłał również komunikat, informując o zorganizowaniu dodatkowych autobusów, które mają obsługiwać trasę między Nowym Portem a Kliniką. Jak powiedziano, jest to środek zastępczy dla pasażerów dotkniętych zmianą trasy tramwaju.

Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia drogowego.