Napad nożownika na al. Stryjewskiego: 46-letni obywatel Rumunii zatrzymany

Po otrzymaniu zgłoszenia o agresywnym incydencie, policja z Gdańska natychmiast podjęła działania. Na alei Stryjewskiego w dzielnicy Stogi doszło bowiem do dramatycznego konfliktu pomiędzy dwoma mężczyznami. 46-letni obywatel Rumunii, będący pod silnym wpływem alkoholu, zaatakował nożem starszego od siebie 61-latka. Po zdarzeniu napastnik natychmiast zbiegł z miejsca przestępstwa, poinformowała w wtorek podinspektor Magdalena Ciska, rzeczniczka prasowa gdańskiej policji.

Do całego zajścia doszło w poniedziałek, około godziny 19. Poszkodowany mężczyzna, ranny nożem przez agresora, został natychmiast przewieziony do szpitala. W międzyczasie funkcjonariusze prowadzący śledztwo ws. ataku zatrzymali 46-letniego obywatela Rumunii. Znaleziony w stanie nietrzeźwości napastnik miał we krwi ponad dwa promile alkoholu – dodała rzeczniczka.

Następnie sprawca brutalnego ataku został przewieziony do aresztu policyjnego. Z kolei poszkodowany mężczyzna, po otrzymaniu niezbędnej pomocy medycznej, został wypisany ze szpitala. Na szczęście, pomimo dramatycznego incydentu, jego życie nie jest już zagrożone – zapewniła podinspektor Ciska.

Policja nadal prowadzi dochodzenie w tej sprawie, aby pełniej zrozumieć okoliczności tego zdarzenia i uzyskać jak najwięcej informacji na temat motywów napastnika – zakończyła rzeczniczka gdańskiej policji.