Nocne prace serwisowe spowodują weekendowe wyłączenie z ruchu tunelu pod Martwą Wisłą

Podczas nadchodzącego weekendu, w nocy z soboty 20 kwietnia na niedzielę 21 kwietnia, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Tunel przebiegający pod Martwą Wisłą zostanie na kilka godzin zamknięty dla ruchu. Powodem jest wykonanie prac serwisowych, które są zaplanowane na godziny od 22:00 do 6:00.

Prace serwisowe przewidują szereg czynności związanych z konserwacją i utrzymaniem tunelu w dobrym stanie. Zostaną wyczyszczone drzwi przejść poprzecznych, punkty SOS, a także czujniki oraz kamery monitorujące ruch wjazdowy i przejazdowy. Dodatkowo, przeprowadzony zostanie przegląd i konserwacja przepompowni tunelowych oraz lamp oświetlających przejazd. W ramach działań serwisowych uporządkowane zostanie również oświetlenie ewakuacyjne.

Kierowcy korzystający z tunelu pod Martwą Wisłą powinni pamiętać o możliwości skorzystania z alternatywnego trasy objazdowej. Podczas nocnego zamknięcia tunelu, droga prowadzić będzie przez ulice: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie oraz Elbląską.