Nowe trasy i częstsze loty z gdańskiego lotniska

Podróżujący z Gdańska będą mogli skorzystać z trzech nowych opcji lotów, które zostaną wprowadzone przez Wizzair w ramach zimowej siatki połączeń. Od końca października przewoźnik uruchomi rejsy do głównego lotniska szwedzkiej stolicy – Sztokholm Arlanda, wprowadzi ulepszenia w połączeniach do hiszpańskiego Alicante, a nawet oferować będzie codzienne loty do Kopenhagi, stolicy Danii.

Począwszy od 31 października pasażerowie lecący do Sztokholmu z portu lotniczego w Gdańsku będą lądować na głównym międzynarodowym lotnisku Arlanda. Przeniesienie operacji lotniczych na to lotnisko przyniesie klientom korzyści w postaci możliwości korzystania z nowoczesnych i mniej zatłoczonych terminali oraz łatwiejszego i tańszego dojazdu do centrum miasta. Loty na trasie Gdańsk-Sztokholm Arlanda będą realizowane dwa razy dziennie. Bilety na tę trasę są już dostępne i ich ceny startują od 49 zł.

Wizzair planuje również poprawić połączenia do Alicante w Hiszpanii. Obecnie można latać tam trzy razy w tygodniu – w środy, czwartki i niedziele. Od 30 października loty będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Dodatkowo, warto pamiętać, że samoloty irlandzkiego przewoźnika Ryanair również lecą na wschodnie wybrzeże Hiszpanii z Gdańska w środy i soboty.

Z Gdańska do stolicy Danii będzie też można latać znacznie częściej. W chwili obecnej samoloty latają między tymi miastami trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Jednak od 29 października, po wprowadzeniu nowej siatki połączeń zimowych, Wizz Air będzie oferować codzienne loty do Kopenhagi. Przy tym, nie zapominajmy, że z Gdańska do Kopenhagi latają także samoloty Ryanair (cztery połączenia tygodniowo) i SAS (siedem razy). Co oznacza, że od końca października pasażerowie będą mieli do wyboru aż 18 połączeń tygodniowo między tymi dwoma miastami.