Nowe trasy lotnicze Wizz Air z Gdańska do Rzymu i Walencji

Pomorski port lotniczy głosi, że Wizz Air, znana linia lotnicza, planuje otworzyć nową trasę z Gdańska do Rzymu. Pierwsze loty na tej trasie mają zostać zrealizowane w kwietniu 2024 roku. Ciekawym jest, że tę samą trasę oferuje również Ryanair. Dodatkowo, pomorski port lotniczy podaje, że od wiosny 2024 roku możliwe będzie skorzystanie z bezpośredniego połączenia do Walencji w Hiszpanii.

Wizz Air zapowiada rozpoczęcie wykonywania lotów z Gdańska do Rzymu, lądując na lotnisku Fiumicino, począwszy od pierwszego dnia kwietnia 2024 roku. Ten węgierski przewoźnik zamierza obsługiwać tę trasę trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Informacje o dostępności biletów już pojawiły się w sprzedaży.

Równocześnie Ryanair oferuje ten sam kierunek lotów z Gdańska do Rzymu. Jednakże, zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie internetowej irlandzkiego przewoźnika, bilety są dostępne jedynie do końca marca 2024 roku. To stawia pod znakiem zapytania, czy Ryanair będzie kontynuował loty z gdańskiego portu lotniczego do stolicy Włoch po tym okresie.

Port lotniczy Gdańsk ogłosił również, że bezpośrednie rejsy do Walencji będą realizowane przez Wizz Air począwszy od 31 marca 2024 roku. Loty na tej trasie mają być wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.