Oliwa – stworzono nowe, przyjazne miejsce dla psów w pobliżu Stawu Młyńskiego

W mieście Oliwa pojawiło się nowe miejsce zorientowane na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Lokalizację wyznaczono niedaleko Parku Oliwskiego i Wzgórza Pachołek, w bliskim sąsiedztwie Stawu Młyńskiego. Projekt został zrealizowany z funduszy Budżetu Obywatelskiego, tworząc przestrzeń, gdzie psy mogą biegać swobodnie bez smyczy, zapewniając im bezpieczną zabawę.

Nowo powstały wybieg dla psów w Oliwie jest obecnie największym takim miejscem pod względem dostępnej powierzchni. Za projekt odpowiada Budżet Obywatelski na rok 2021. Przestrzeń przy ulicy Spacerowej i w pobliżu Stawu Młyńskiego zajmuje aż 1075 metrów kwadratowych. Teren składa się z płaskich powierzchni, gęsto porośniętych drzewami i krzewami.

Cała przestrzeń jest odpowiednio zabezpieczona. Wybieg otoczony jest stalową siatką o wysokości 1,5 metra, malowaną na kolor grafitowy i o oczkach o wymiarach 50×50 milimetrów. Na terenie wybiegu umieszczono dwie stalowe furtki o szerokości jednego metra, wyposażone w klamkę, samozamykacz i zamek patentowy. Dodatkowo, dostępna jest także brama o szerokości 2,5 metra. Elementami zabaw dla naszych czworonogów są drewniane pniaki o długości około 2 metrów i średnicy 30 centymetrów.