Sezonowe trasy autobusowe i tramwajowe w Gdańsku od 1 maja – szczegóły

Z początkiem maja Gdańsk znowu zaoferuje mieszkańcom i turystom sezonowe podróże autobusowe. Każdego roku uruchamiane są dodatkowe linie, które umożliwiają wygodną komunikację do popularnych miejsc, takich jak zoo, Westerplatte czy plaża Stogi. Również piesi i rowerzyści będą mieli łatwiejszy dostęp do tunelu pod Martwą Wisłą. Punktualnie 1 maja autobusy tych sezonowych linii ponownie pojawią się na gdańskich ulicach.

Trzy linie autobusowe zostaną wprowadzone w tym sezonie. Linia 606 będzie kursować z centrum miasta na Westerplatte, linia 622 połączy Oliwę ze ZOO, a linia 658 umożliwi pieszym i rowerzystom przekroczenie tunelu pod Martwą Wisłą. Godziny kursowania dla linii 606 to 10-19:30, co pół godziny, każdego dnia tygodnia, co pozwoli pasażerom dotrzeć z Dworca Głównego na Westerplatte w ciągu zaledwie 19 minut.

Linia 622 wraca do regularnego kursowania między Oliwą a ZOO. Autobusy będą jeździć w soboty, niedziele i święta (oraz 2 maja) co 20 minut od godziny 9 do 17, a co pół godziny od 17 do 19. W dni powszednie autobusy będą kursowały co 20 minut od około 8:50 do około 13, a następnie co około 40 minut do godziny 14:30.

Linia 658 służyć będzie mieszkańcom, którzy chcieliby skorzystać z tunelu pod Martwą Wisłą. Kursy będą dostępne w weekendy i święta (oraz 2 maja), co 20 minut między godziną 10 a 19:30, z wyjątkiem dwóch przerw po 40 minut w pobliżu południa i godziny 17. W dni robocze linia nie będzie jeszcze działać. Autobusy na tej linii są w stanie pomieścić do ośmiu rowerów: sześć na wieszakach i dwa stojące (jeśli jest na to miejsce na podłodze).

Ponadto, od 1 maja zostanie zwiększona częstotliwość kursów tramwajów do pętli Stogi Plaża. Wybrane kursy linii nr 8 dołączą do regularnej linii nr 9, realizując trasy co około 20 minut od godziny 9 do prawie godziny 21. Dzięki temu tramwaje na Stogi Plaża będą jeździć co około 10 minut przez cały dzień.