Sprawiedliwość dla korupcyjnych urzędniczek z gdańskiego magistratu

Ekscytujące wydarzenia rozegrały się w sądzie w Gdańsku, gdzie doszło do wydania wyroku skazującego dwie byłe urzędniczki miejskiego ratusza na łącznie trzynaście i pół roku więzienia. Kobiety były oskarżone o przyjmowanie łapówek w zamian za przyznawanie mieszkań komunalnych. Ich działania miały miejsce w latach 2008-2010, a teraz stanął przed obliczem prawa. Cała sprawa dotyczyła w sumie 17 osób, które zostały oskarżone o korupcję.

W piątek rozpoczęło się ogłaszanie wyroków w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Byłe urzędniczki magistratu, które zostały oskarżone o korupcję, czekały na swój los z napięciem. Sędzia Szczepan Stożyński od godziny 12:30 odczytywał wyroki i przekazywał postanowienia sądu.

Najwięcej do stracenia miały dwie główne oskarżone – Krystyna W. i Katarzyna M. Byłe one urzędniczkami magistratu i to one usłyszały najsurowsze kary. Za swoje przestępstwa Krystyna W. została skazana na osiem lat pozbawienia wolności, natomiast Katarzyna M. usłyszała wyrok pięciu i pół roku więzienia. Wyroki, chociaż surowe, nie są jeszcze prawomocne.