studniówka

Studniówka w II LO w Gdańsku. Dlaczego tak wcześnie?

Studniówka w II LO w Gdańsku odbyła się dużo wcześniej niż normalnie

Studniówka to bardzo ważny czas dla maturzystów. Wkrótce czeka ich egzamin dojrzałości, po których rozpoczną swoją przygodę w dorosłym życiu. Część z nich zajmie się pracą zarobkową, a inni pójdą na studia. Bez względu na to, jakie wybory życiowe podejmą, w dużej mierze będą musieli radzić sobie w dużej mierze sami. Studniówka jest więc ostatnią dużą imprezą jako przed tym dorosłym etapem w swoim życiu, będzie mieli okazję zaliczyć.

100 dni czy 174?

W II LO studniówka odbyła się dużo wcześniej niż by na to wskazywała tradycja. Przyjęło się nazywać ten bal studniówką, ponieważ odbywa się on 100 dni przed maturą. Tym czasem w II LO odbyła się ona 174 dni przed maturą, ale czy to ważne? Z materiałów prasowych dowiadujemy się, że nauczyciele chcieli między innymi podkreślić, że uczniowie nie powinni traktować tego czasu zbyt poważnie. Nie ma sensu trzymać się sztywnych reguł, bo przecież nie o to chodzi. Podczas balu maturalnego ważne jest, aby jeszcze raz zachłysnąć się ostatnimi kroplami młodości i dać sobie szansę na zrobienie świetnych wspomnieć.

W niektórych szkołach dopiero odbywają się próby

Maluje nam się bardzo ciekawy kontrast. W niektórych szkołach w tym momencie dopiero odbywają się próby do matury. Wszyscy pamiętamy to ćwiczenie poloneza, które miało znaleźć swoje ujście podczas studniówki. Zwykle takie próby odbywają się w sali gimnastycznej w danej szkole i tak wygląda to również w Gdańsku. II LO jednak wyszło nieco przed szereg i w okresie, gdy powinny się odbywać próby, ono już zorganizowało oficjalny bal.

Prawdziwym jednak powodem zrobienia balu wcześniej jest sytuacja epidemiologiczna. Nikt nie wie, czy za parę miesięcy nie pojawi się kolejny lockdown. Gdyby zakaż studniówek, to wielu uczniów maturalnych nie miałoby szansy stworzyć sobie tych wspomnień, które miały wszystkie poprzednie pokolenia. Dlatego dobrym pomysłem było zrobienie go teraz, gdy jeszcze takie obostrzenia nie grożą.