Święto Kapusty – druga edycja gdańskich dożynek

9 września, w sobotni dzień, obfitujący w rozmaite atrakcje, odbył się drugi festiwal gdańskich dożynek znany jako Święto Kapusty. Mieszkańcy Oruni, Lipiec, a także innych dzielnic Gdańska zjechali się na ulicę Niegowską, by celebrować to wyjątkowe wydarzenie. Podczas tej imprezy kapusta i jej przetwory stały się absolutnymi bohaterami dnia. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w pogadankach na temat korzyści zdrowotnych płynących z kiszenia warzyw oraz zaopatrzyć się w stoiskach oferujących naturalne produkty.

Wydarzenie rozpoczęło się w południe polową mszą świętą, odprawioną dla rolników i ich żniw. W tym samym czasie teren przy ulicy Niegowskiej w Lipcach, dzielnicy Gdańska, ożył festynem dożynkowym.

Festiwal obfitował w wiele atrakcji. Swoje umiejętności prezentowali artyści na żywo, a dodatkowo odbywały się konkursy z nagrodami. Zadbano też o apetyt gości – przygotowano specjalną strefę cateringową. W ramach kapuścianych zmagań sportowych, najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się swoimi ulubionymi formami rozrywki, takimi jak karuzele, dmuchańce czy euro bungee.

Osoby starsze miały szansę skorzystać z oferty specjalnie przygotowanej przez producentów naturalnych produktów. Mieszkańcy Gdańska mieli możliwość wziąć udział w pogadankach na temat zdrowotnych właściwości kapusty i kiszonek. Ponadto, dostępne były prezentacje ciągników rolniczych.