Szacunek dla kultury podczas pierwszego weekendu lipca w Gdańsku: pełen atrakcji, darmowych koncertów i przedstawień

Na początek lipca, Gdańsk obfituje w niezliczone wydarzenia kulturalne, które z pewnością przyciągną tłumy. Wśród nich znajdują się koncerty, przedstawienia teatralne oraz festyny, a co najważniejsze – na wiele z nich nie trzeba kupować biletów. Sprawdźmy, jakie atrakcje przygotowano w różnych miejscach miasta!

W piątek, 5 lipca, zaplanowane jest uroczyste rozpoczęcie 47. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. Początek tego cieszącego się uznaniem festiwalu zaznaczy koncert inauguracyjny, który będzie pełen majestatycznych dźwięków z organów, kwartetu smyczkowego i sopranu.

Wydarzenie to odbędzie się w historycznych wnętrzach Bazyliki Mariackiej przy ulicy Podkramarskiej 5 w Gdańsku. Na scenie zobaczymy utalentowanych artystów, w tym Nadiyę Velychko grającą na organach oraz kwartet smyczkowy Memoriam String Quartet składający się z Rafała Marka Wiśniewskiego, Nadii Ziomko, Hanny Senkevich i Rozalii Sobeckiej. Wystąpi także Monika Sendrowska, sopranistka.

Repertuar koncertu obejmuje utwory mistrzów baroku i klasycyzmu, a także nowoczesną muzykę. Cały wydarzenie poprowadzi jedna z najbardziej obiecujących dyrygentek młodego pokolenia, Sylwia Janiak-Kobylińska. Wszystko to gwarantuje doskonałe wykonanie i niezapomniane doznania muzyczne.