Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego z radością informuje o zbliżających się obchodach 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i serdecznie zachęca do włączenia się w organizację różnorodnych wydarzeń związanych z tym jubileuszem. Szczególnie mile widziane są zgłoszenia od osób prywatnych i instytucji, które miały okazję skorzystać z funduszy unijnych – mogą to być przedstawiciele samorządów, placówek edukacyjnych, klubów sportowych, firm prywatnych, oraz organizacji pozarządowych.

Dorota Patzer, pracownik Urzędu Marszałkowskiego, podkreśla, że program obchodów jest bardzo elastyczny i może obejmować różne formy aktywności – wykłady, warsztaty, konferencje, imprezy rekreacyjne czy zawody sportowe. Aby zgłosić swoje wydarzenie wystarczy wypełnić jeden z dostępnych formularzy na stronie internetowej www.20lat.eu. Po przesłaniu zgłoszenia, informacja o planowanym wydarzeniu zostanie umieszczona na interaktywnej mapie.

Poza tym, w ramach obchodów przewidziano organizację wydarzeń dwutorowo. Pierwszy tor to Dni Otwarte Funduszy Europejskich, drugi natomiast to szereg imprez związanych ogólnie z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.