W gdańskim klasztorze dominikanów zapraszają na charytatywny Jarmark św. Mikołaja

3 grudnia to data, na którą dominikanie z Gdańska zapraszają wszystkich na Jarmark św. Mikołaja. Ten całodniowy festyn pełen atrakcji i smakołyków ma nie tylko bawić, ale również pomagać innym, bowiem zebrane podczas jarmarku fundusze przeznaczone zostaną na pomoc potrzebującym.

Organizatorzy tego wydarzenia pragną realizować słowa papieża Franciszka: „Jesteśmy powołani, aby nie żyć jedni bez innych, wywyższając się nad innych czy przeciw innym, ale jedni z drugimi, dla innych i w innych”. Zgromadzeni wokół kościoła św. Mikołaja chcą nie tylko widzieć tych, którzy potrzebują pomocy, ale także docenić tych, którzy już nią się zajmują. Dlatego też zebrane fundusze zostaną przekazane Kuchni św. Mikołaja, gdzie co tydzień przygotowywane są posiłki dla osób w kryzysie bezdomności – mówi o. Michał Osek, przeor gdańskiego klasztoru dominikanów.

Jarmark będzie obfitować w różne atrakcje. Pierwszą z nich będzie przepyszna, gorąca zupa św. Mikołaja, której przepis został opracowany przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego „Górka”. Oprócz tego na stoiskach rozlokowanych na dziedzińcu klasztoru dominikanów będzie można skosztować domowej konfitury z pomarańczy oraz wyśmienitego ciasta i smalcu z Choczewa. Można też będzie spróbować słynnej pigwówki ojca przeora.

Na najmłodszych czeka wiele atrakcji. Święty Mikołaj odwiedzi ich podczas mszy o godzinie 10:00, a potem będą mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek, które poprowadzą elfy z Laponii. Będzie też okazja do wysłania oryginalnych kartek świątecznych specjalną pocztą Świętego Mikołaja.

O godzinie 12:30 odbędzie się koncert szant i pieśni żeglarskich, którego gospodarzem będzie ojciec Łukasz Filc wraz z instrumentalistami. Natomiast o godzinie 18:00 zaplanowano koncert pieśni adwentowych na dziedzińcu klasztoru.

Adres jarmarku to dziedziniec klasztoru dominikanów w Gdańsku (wejście od ul. Pańskiej), a trwać on będzie od 8:30 do 22:00.