W Gdańsku doszło do pożaru – trzy osoby poszkodowane

Pożar altany w Gdańsku, który wybuchł w sobotę rano, spowodował obrażenia u trzech osób. St. kpt. Adam Wysocki, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, poinformował, że jeden z mężczyzn odniósł poparzenia II stopnia, a dwie pozostałe osoby – kobieta i mężczyzna – cierpią na podtruwanie dymem.

Według zgłoszenia, które straż otrzymała przed godziną ósmą w sobotę rano, pożar wybuchł w altanie znajdującej się przy ulicy Kalinowej w Gdańsku.

„W wyniku tego incydentu, trzy osoby w wieku pomiędzy 60 a 70 lat zostały poszkodowane – powiedział Wysocki. – Mężczyzna doznał poparzeń drugiego stopnia, natomiast podtruwanie dymem dotknęło pozostałe dwie osoby – kobietę i innego mężczyznę.”

St. kpt. Wysocki dodał również, że wszystkie poszkodowane osoby zostały natychmiast przekazane do opieki Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały na miejscu zdarzenia. Niestety, na chwilę obecną przyczyna pożaru pozostaje nieznana. Śledztwo w tej sprawie prowadzą biegły w dziedzinie pożarnictwa i śledczy.