Zbliżający się sezon wakacyjny przynosi ze sobą istotne zmiany w ruchu drogowym dla mieszkańców i turystów odwiedzających Gdańsk. Modernizacja infrastruktury wokół Węzła Hucisko oraz Podwala Przedmiejskiego stawia przed podróżującymi nowe wyzwania. Aby zminimalizować niedogodności, miasto przygotowało specjalne wsparcie, które ma pomóc w sprawnym poruszaniu się po aglomeracji. Wykwalifikowani pracownicy będą obecni w kluczowych punktach, by służyć pomocą i radą.
Strategiczne lokalizacje z pomocą dla podróżnych
W nadchodzących dniach, mieszkańcy Gdańska mogą oczekiwać wsparcia w różnych miejscach w mieście. 26 czerwca, w piątek, zespoły będą dostępne na Dworcu Głównym, przy budynku LOT oraz na przystanku Głęboka, w godzinach porannych od 7:00 do 10:00, a także popołudniowych od 14:00 do 17:00. 27 czerwca, w sobotę, wsparcie zostanie udzielone na Dworcu Głównym i przy LOT od 10:00 do 14:00. Natomiast w poniedziałek, 29 czerwca, mieszkańcy będą mogli ponownie spotkać się z zespołami w tych samych miejscach i godzinach co w piątek. 30 czerwca, we wtorek, przewidziano kontynuację działań pomocowych w tych lokalizacjach.
Wsparcie w dniu wprowadzenia zmian
W dniu, gdy nowe zasady zostaną wdrożone, czyli 29 czerwca, specjaliści z Centrali Ruchu ZTM będą pełnić dyżur na przystanku Brama Oliwska. Celem ich obecności jest udzielenie kompleksowych informacji oraz odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nowych rozwiązań komunikacyjnych. Brama Oliwska, jako punkt centralny, stanie się wówczas głównym miejscem informacji dla podróżnych.
Choć reorganizacja ruchu może być wyzwaniem, dzięki przemyślanemu wsparciu każdy będzie mógł z łatwością odnaleźć się w nowej sytuacji. Zespoły są przygotowane, aby rozwiewać wszelkie wątpliwości i wspierać mieszkańców oraz gości w planowaniu podróży w zmienionej miejskiej rzeczywistości. Zachęcamy do korzystania z dostępnych punktów informacyjnych i życzymy bezpiecznych oraz udanych podróży!
Źródło: facebook.com/ZarzadTransportuMiejskiegowGdansku
