Wkrótce na terenie Gdańska powstanie nowa sorterownia

Już niedługo powstanie kolejna sorterownia, gdzie będzie można pozbyć się niebezpiecznych lub po prostu niewygodnych odpadów. Chyba każdy z nas od czasu do czasu ma do wyrzucenia coś, z czym nie do końca wiadomo co zrobić. Bardzo często w takich sytuacjach ludzie albo wyrzucają je w miejsca niedozwolone, albo mieszają w niewłaściwy sposób z innymi odpadami. Znajdą się też tacy, co z braku pomysłu po prostu zniosą je do piwnicy lub postawią koło domu.

Takie obiekty jak sorterownie powstały właśnie po to, aby nie trzeba było kombinować. Po prostu zostawia się w nich odpady, z którymi kompletnie nie wiemy, co zrobić. Pracownicy zajmujący się nimi będą doskonale wiedzieć jak je zutylizować w bezpieczny i ekologiczny sposób.

Proekologiczne plany w Gdańsku

Na terenie miasta działa na ten moment jedna sorterownia. Znajduje się ona w Zakładzie Utylizacyjnym na gdańskich Szadółkach. Teraz powstanie druga.

Okazuje się, że to jeszcze nie koniec planów. W Gdańsku znajdzie się także trzecia sorterownia, a kto wie, czy nie znajdzie się miejsce i na kolejne. Póki co jednak nie ma co myśleć zbyt naprzód, gdyż trzeba dokończyć prace nad jedną. Dopiero wtedy będzie można myśleć o tym, co dalej. Mimo to zbudowanie kolejnej sorterowni już samo w sobie jest nadzieją, że Gdańsk będzie bardziej ekologicznym miastem.

Nie oznacza to wcale, że władze i mieszkańcy Gdańska nie troszczą się o środowisko. Wręcz przeciwnie, w mieście funkcjonuje kilka bardzo skutecznych proekologicznych organizacji. Oprócz tego samorząd wydaje dość sporą ilość pieniędzy na segregacje śmieci, a także kilka szczególnych inicjatyw, które mają za zadanie utrzymać środowisko naturalne w jak najlepszym stanie.