Wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego Górka apelują: "Pomóżmy potrzebującym podczas świąt!"

„Górka”, czyli Duszpasterstwo Akademickie pracujące przy parafii św. Mikołaja, razem z Polską Izbą Gospodarczą Restauratorów i Hotelarzy oraz harcerzami ze Szczepu Bór, ponownie organizuje Wigilię dla ludzi ubogich i bezdomnych. Tegoroczne spotkanie wigilijne odbędzie się w miejscu znanym jako Wielka Zbrojownia, w dzień wigilii Bożego Narodzenia, 24 grudnia, o godzinie 12:00. Wolontariusze z „Górki” już rozpoczęli zbiórkę artykułów codziennego użytku, a także apelują do społeczeństwa o datki na pokrycie kosztów Wigilii dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Uczestnicy z „Górki” przypomnieli, że ich coroczna Wigilia przyciąga wielu ludzi, którzy pragną spędzić ten wyjątkowy czas w ciepłym towarzystwie i cieszyć się ciepłym posiłkiem. Potrzebujący otrzymują prezenty świąteczne, wszyscy razem śpiewają kolędy, dzielą się posiłkiem i prowadzą rozmowy. Dlatego wolontariusze gorąco proszą o wsparcie, aby jak najwięcej ludzi mogło dołączyć do tej wyjątkowej Wigilii.

Wolontariusze z „Górki” zaznaczają, że pomoc można okazać na różne sposoby, nie tylko podczas Wigilii. Można na przykład wziąć udział w zbiórce produktów codziennego użytku dla matek małych dzieci, takich jak mleko w proszku i pieluchy. Dary można przynieść do kościoła św. Mikołaja, przy ul. Świętojańskiej 72 (właśnie tam mieści się siedziba „Górki”), gdzie do 19 grudnia ustawiony jest specjalny kosz na datki.

Wolontariusze z „Górki” rozpoczęli również zbiórkę pieniędzy na rzecz organizacji Wigilii. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup prezentów dla gości Wigilii, artykułów potrzebnych do paczek dla ubogich oraz pokrycie kosztów organizacji samego wydarzenia.