Za co kochasz Gdańsk?

Gdańsk– to stolica województwa pomorskiego, która w połączniu z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. To jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Polki. Charakteryzuje się także bogatą historią, stawia na nowoczesność. Pozwala nabrać dystansu do spraw nieważnych.

Miasto idealne na weekend

Najważniejszym i najczęstszym celem podróży z Polski i z całego świata jest Główne Miasto w Gdańsku. To najbardziej zabytkowa część miasta, zaliczana zarazem do Drogi Królewskiej. To tutaj możemy podziwiać kolorowe i malownicze kamieniczki odbudowanej Wyspie Spichrzów. Idealne miejsce dla wszystkich fotografów i fanów Instagrama. W tej części miasta możemy także nasycić nasze oczy najbardziej kultowym widokiem na Motławę. Możemy przygotować się także na spotkanie z ikoną Gdańska- popularnym Żurawiem. Jest to obecnie największy dźwig portowy Europy należący do muzeum.

Gdańsk podobny do Amsterdamu

Gdańsk dzięki swojej architekturze i zabudowie w stylu manieryzmu niderlandzkiego jest często porównywany i utożsamiany z holenderskim Amsterdamem. Ratusz Główny, Dwór Artusa, Złota Kamienica to kolejne zabytki, które warto odwiedzić planując zwiedzanie miasta. Miasto można zacząć zwiedzać we wczesnym godzinach rannych chociażby na mniejszy ruch turystyczny, ale również możemy uchwycić naszymi obiektywami takie zjawiska jak wschodzące słońce, mgłę czy po prostu miasto budzące się do życia.

Atrakcje dla najmłodszych

Atutem Gdańska są nie tylko zabytki, ale także piękne, szerokie i piaszczyste plaże. Warto przeznaczyć sobie czas na relax i spędzić „beach day” z dala od zgiełku miasta nad morzem. Rodziny z dziećmi będą się doskonale bawić i uczyć w Hevelianum – miejscu przeznaczonym do odkrywania ciekawych faktów naukowych i historycznych.