Zatrzymanie 64-letniego zakonnika w Gdańsku: podejrzenie o przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom

W mieście Gdańsk doszło do zatrzymania mężczyzny, którym był 64-letni duchowny. Został on oskarżony o dokonanie przestępstw seksualnych na osobach niepełnoletnich, które nie ukończyły jeszcze 15 roku życia. Do staruszka kierowano łącznie 14 zarzutów dotyczących tego typu działalności.

Reprezentantka ds. ochrony praw dzieci i młodzieży ze zgromadzenia zakonnego, gdzie pełnił służbę zatrzymany, zgłosiła tę sytuację do odpowiednich organów. Działania podejrzanego 64-latka miały polegać na manipulacji i wykorzystaniu zaufania naiwnych dzieci. Wykorzystując na przykład praktyki religijne jako pretekst, miał doprowadzać swoje ofiary do czynności seksualnych.

Cztery ofiary miały paść łupem niegodziwego zakonnika. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku musiał poświęcić wiele czasu, aby zmierzyć się z tą skomplikowaną sprawą.

Zakonnikowi przedstawiono 14 zarzutów, które dotyczyły różnych przestępstw seksualnych. Wśród nich był zarzut o podstępne doprowadzenie do obcowania płciowego, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Zakonnik miał dopuścić się takiego czynu aż osiem razy.