32. Finał WOŚP: Gdańsk zebrał już milion złotych, a licytacje i liczenie datków trwają

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończyła swój 32. finał, aczkolwiek działania na rzecz zbiórki nadal są prowadzone poprzez licytacje internetowe. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podczas swojego przemówienia w niedzielę wieczorem, 28 stycznia, w klubie B90 wyraziła dumną konstatację, że Gdańsk po raz kolejny udowodnił swoje wielkie serce. Do godziny 21:00 udało się zebrać w mieście kwotę miliona złotych. Następny etap podsumowania finansowego nastąpił poniedziałek, 29 stycznia.

Kolejne zaplanowane działań w ramach zbiórki WOŚP to kontynuacja licytacji online. Podliczanie pieniędzy zgromadzonych w Gdańsku zostało przerwane o 21:00, kiedy udało się zebrać imponującą sumę – milion złotych! To sugeruje, że tegoroczną zbiórkę można uznać za rekordową – rok wcześniej udało się zgromadzić jedynie 1,2 miliona złotych. Tradycyjnym punktem programu jest również „światełko do nieba”, które miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 20:00.

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, wyraziła swoją wdzięczność obywatelom za ich hojność, podkreślając jednocześnie wagę wzajemnej życzliwości i otwartości serca w codziennym życiu. Zachęciła również do kontynuacji takiego postępowania nie tylko podczas akcji charytatywnych, lecz każdego dnia. Uważa, że małe gesty mogą przekształcić Gdańsk, Pomorze oraz całą Polskę w lepsze miejsca do życia.

Swoje przemówienie wygłosiła również Magdalena Adamowicz, europosłanka i wdowa po Pawle Adamowiczu. Przekonywała ona o wyjątkowości Polaków, którzy od wielu lat z łatwością biją rekordy w dzieleniu się dobrem i sercem. Na koniec Agnieszka Buczyńska, minister ds. społeczeństwa obywatelskiego i poprzednia szefowa sztabu WOŚP w Gdańsku, wezwała wszystkich do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności każdego dnia.

W tym roku celem zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zebranie funduszy na „Płuca po pandemii”, czyli wsparcie dla dzieci i dorosłych.