Druga odsłona tanecznego karnawału na gdańskim lotnisku zgromadziła 250 seniorów

W związku z półwieczną obchodzonym przez Port Lotniczy Gdańsk jubileuszem, w sobotnie popołudnie 27 stycznia, w halach terminalu pasażerskiego odbyła się druga edycja karnawałowego biesiadowania. Wydarzenie pod hasłem „Karnawał na lotnisku” zgromadziło około 250 starszych osób pochodzących nie tylko z Trójmiasta, ale również z takich miejscowości jak Żukowo, Kolbudy czy Gościniec. Wśród gości pojawiła się również Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Lotniskowy karnawał jest elementem świętowania dwóch znaczących rocznic przypisanych do historii gdańskiego lotniska: 50-lecia jego obecnej lokalizacji oraz 30 lat od założenia spółki zarządzającej portem. Te jubileusze oficjalnie przypadać będą w roku 2024.

Podczas tanecznej imprezy, która odbywała się tego sobotniego wieczoru, udział wzięli przedstawiciele właścicieli Portu Lotniczego Gdańsk. Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz prezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim i Katarzyna Gruszecka-Spychała, pełniąca funkcję wiceprezydenta Gdyni ds. Gospodarki, odwiedziły bawiących się seniorów.

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, wyraziła swoje zadowolenie z powrotu do karnawałowych tradycji. Podkreśliła, że mimo trudności życiowych, to od nas samych zależy, czy potrafimy cieszyć się i tańczyć, nawet gdy nie wszystko idzie po naszej myśli. Nie kryła radości, że zabawa odbywa się w tak wyjątkowym miejscu jak Port Lotniczy w Gdańsku, który jest dla wszystkich powodem do dumy i właśnie obchodzi swój 50. jubileusz.

W rytm znanych i lubianych standardów tanecznych poprowadziła uczestników imprezy formacja muzyczna Eva Band, w skład której wchodzą Ewa i Piotr Cichoccy oraz Tomasz Staś. Za całość oprawy zadbała Agencja Eventowa IKA, a za kulinarną stronę wydarzenia odpowiadał Catering & Event 3city Gdańsk.

Karnawał na lotnisku jest to drugie tego typu wydarzenie zorganizowane w terminalu pasażerskim Port Lotniczy Gdańsk. Pierwsze spotkanie miało miejsce listopadzie 2023 roku.