40-letni i 32-letni mężczyźni zatrzymani przez policję za włamanie do cukierni w dzielnicy Nowy Port

Dwóch mężczyzn w wieku 40 i 32 lata zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji za przestępstwo kradzieży poprzez włamanie do cukierni znajdującej się w dzielnicy Nowy Port. W trakcie dochodzeń okazało się, że młodszy z nich ma na swoim koncie jeszcze jedno włamanie. Obydwaj usłyszeli już zarzuty za swoje czyny. Kara, która może im grozić za taki czyn, wynosi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatni piątek, funkcjonariusze z referatu interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymali zgłoszenie o włamaniu do cukierni na terenie dzielnicy Nowy Port. Osoba zgłaszająca opisała wygląd sprawców. Bez zwłoki na miejsce skierowano dwa radiowozy policyjne, a funkcjonariusze dokładnie przeszukali teren. W trakcie tych czynności, policjanci zauważyli mężczyznę, który uciekł na widok radiowozu. Po krótkim pościgu został on zatrzymany. Następnie, niedaleko miejsca zdarzenia, kolejny patrol zatrzymał 32-letniego mężczyznę z Nowego Portu. Rysopisy zatrzymanych odpowiadały tym, które otrzymali w zgłoszeniu. Mężczyźni nie potrafili też wyjaśnić swojego zachowania. Obaj trafili do aresztu, a miejsce zdarzenia zostało zbadane przez policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika policyjnego, którzy zabezpieczyli ślady.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Sprawcy skradli gotówkę o wartości 100 zł, ale przedtem rozbili szybę i zniszczyli roletę antywłamaniową, powodując straty na kwotę 4100 zł.

W trakcie prowadzenia sprawy, policjanci ustalili, że 32-letni mężczyzna jest również odpowiedzialny za inną kradzież, do której doszło pod koniec lutego 2024 roku. Wtedy to sprawca włamał się do sklepu i ukradł losy-zdrapki, gotówkę oraz okulary. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły prawie 500 zł.

Kara za przestępstwo kradzieży poprzez włamanie może wynieść aż 10 lat pozbawienia wolności.