Łapanka gdańskich kryminalnych: dwóch mężczyzn trafiło za kraty za handel narkotykami

Dwaj mężczyźni w wieku 34 i 33 lata odpowiedzą przed sądem za dystrybucję znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze z gdańskiej komendy miejskiej, podczas przeszukań, ujawnili i skonfiskowali ponad 15 kilogramów marihuany. Zarzuty związane z obrotem nielegalnymi substancjami usłyszeli obaj podejrzani, a decyzją sądu zostali na trzy miesiące umieszczeni w areszcie. W przeszłości 34-latek został już ukarany za uprawę marihuany, był również poszukiwany do odbycia wyznaczonej mu kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Za ich czyny grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci prowadzący śledztwo w sprawie przestępczości narkotykowej zgromadzili informacje o osobach, które mogły być zaangażowane w posiadanie i dystrybucję dużych ilości narkotyków. W trakcie dochodzenia ustalili tożsamość oraz adresy tych osób. Wiedząc, gdzie mieszka 33-latek, postanowili go odwiedzić, spodziewając się znalezienia u niego nielegalnych substancji. 13 marca okazał się niefortunnym dniem dla mężczyzny, kiedy podczas przeszukania jego mieszkania w Letnicy, funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci postanowili przeszukać również jego pomieszczenie gospodarcze w dzielnicy Suchanino. Tam zabezpieczyli ponad 8 kg marihuany, gotówkę na kwotę 73 tys. zł, które miały posłużyć jako zabezpieczenie przyszłej kary, oraz telefony komórkowe. Funkcjonariusze zdobyli też wiele dowodów świadczących o tym, że 33-latek trudnił się handlem narkotykami.

W ostatni piątek, kryminalni prowadzący śledztwo w sprawie 34-latka z Przymorza, dostrzegli jego samochód. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd marki Honda do kontroli, a podczas przeszukania odnaleźli karton, w którym ukryto próżniowo zapakowane paczki marihuany – razem siedem. Przy sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany za uprawę marihuany i ma do odbycia karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Wszystkie narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do badań biegłemu sądowemu. 34-latek trafił do aresztu.

Zarzuty o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków usłyszeli zatrzymani mężczyźni. Sąd zgodził się na wniosek o areszt i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Za handel narkotykami grozi kara od pół roku do 8 lat więzienia. Jeśli jednak sprzedawane są znaczne ilości tych substancji, kara ta może wynieść od dwóch do 12 lat więzienia.