44-latek zatrzymany po rozbojowej kradzieży papierosów w sklepie

W poniedziałek, krótko po zgłoszeniu incydentu polegającego na rozbojowej kradzieży, funkcjonariusze z miejscowej komisji kryminalnej zdołali schwytać sprawcę tego czynu. Podczas incydentu, 44-letni mężczyzna przywłaszczył sobie paczkę papierosów ze sklepu, a podczas wydostawania się z miejsca zdarzenia kopnął w klatkę piersiową właścicielkę sklepu. Wczoraj prokuratura postawiła mu zarzuty za ten czyn. Złożono również wniosek sądowy o tymczasowe aresztowanie oskarżonego.

Poniedziałkowego dnia, około trzynastej godziny, funkcjonariusze z komisariatu znajdującego się przy ulicy Platynowej otrzymali informację o kradzieży w sklepie przy ulicy Świętokrzyskiej. Paczka papierosów wartych nieco mniej niż 17 złotych została ukradziona przez mężczyznę, którego śladem podążyła właścicielka sklepu. Kobieta próbowała zablokować mu drogę do wyjścia ze sklepu swoim ciałem. W odpowiedzi na to złodziej użył siły fizycznej, kopnął ją w klatkę piersiową i uciekł z miejsca zdarzenia.

W odpowiedzi na zgłoszenie, funkcjonariusze dokładnie przeszukali miejsce incydentu i zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Policjanci ustalili jak wyglądał sprawca i rozpoczęli poszukiwania. Około godziny 19:00, detektywi z miejscowej komendy dostrzegli mężczyznę na jednej z ulic Ujeściska, który odpowiadał opisowi sprawcy. Podczas kontroli tożsamości 44-letniego bezdomnego mężczyzna podjął próbę ucieczki. Natychmiast został jednak zatrzymany i unieruchomiony przez funkcjonariuszy. W czasie rozmowy z policjantami przyznał się do popełnienia rozbojowej kradzieży. Tłumaczył swoje zachowanie potrzebą palenia, nie mając jednak pieniędzy na zakup papierosów. Został następnie osadzony w areszcie policyjnym. Wczoraj został przewieziony do prokuratury na przesłuchanie. W sądzie wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie.