70-letni mężczyzna oskarżony o znęcanie się nad psem szklaną butelką został zatrzymany przez policję

Siły policyjne w Pruszczu Gdańskim zatrzymały starszego obywatela, który był podejrzany o maltretowanie swojego psa. Z relacji naocznych świadków wynikało, że mężczyzna w wieku 70 lat używał szklanej butelki do uderzania swojego zwierzęcia domowego.

Incydent miał miejsce na Osiedlu Wschód. Podejrzany senior spacerował ze swoim psem, kiedy niespodziewanie zaczął go bić szklaną butelką po głowie, co zaobserwowali przerażeni świadkowie. Na miejsce natychmiastowo wezwano patrol policyjny, który szybko zatrzymał agresywnego mężczyznę.

W momencie zatrzymania, 70-latek był pod wpływem alkoholu i został umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, usłyszał oficjalne zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator zdecydował o nałożeniu na niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Zwierzę natomiast zostało poddane badaniu weterynaryjnemu. Lekarz weterynarii nie stwierdził u niego żadnych uszkodzeń, ale zdecydował o pozostawieniu go na dalszej obserwacji.

Właściciel nie będzie mógł odzyskać swojego psa. Zwierzę zostanie przekazane do schroniska. Jeżeli okaże się winnym, podejrzany mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet do trzech lat.