Agresywny incydent w gdańskim hostelu. Gruzin aresztowany po ataku nożem na obywatela Mołdawii

W wyniku działań podejmowanych przez policję, 28-letni mężczyzna z Gruzji został aresztowany. Wcześniej ten sam mężczyzna rzucił obelgi pod adresem 21-letniej turystki z Mołdawii i zaatakował nożem jej 22-letniego rodaka, który stanął w jej obronie. Podejrzanemu grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przerażające wydarzenia miały miejsce nocą z 17 na 18 września w hostelu znajdującym się w gdańskiej dzielnicy Kokoszki. Podczas awantury, 28-latek z Gruzji obrażał wulgarnymi słowami młodą kobietę. Kiedy mężczyzna z Mołdawii próbował ją bronić, napastnik zaatakował go nożem i uciekł. Informacje o tym zdarzeniu przekazała podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy gdańskiej policji, we wtorek, 19 września.

Policjanci, którzy natychmiast dotarli na miejsce incydentu, udzielili rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy, zatrzymując krwotok. Następnie przekazali go pod opiekę pogotowia, które niezwłocznie przewiozło go do najbliższego szpitala. Krótko po tym 28-latek z Gruzji został aresztowany i przewieziony do aresztu – relacjonowała oficer policji.

Zgromadzone dowody pozwoliły na postawienie zarzutów sprawcy, który odpowie za uszkodzenie ciała i obrazę. Działania podejrzanego miały charakter chuligański, co może wpłynąć na zwiększenie wymiaru kary. Oficer policji poinformowała również, że do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu mężczyzna z Gruzji może otrzymać karę do pięciu lat więzienia. Dodatkowo, za znieważenie może mu grozić grzywna lub kara ograniczenia wolności.