aleksandra dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz i jej oświadczenie finansowe

Aleksandra Dulkiewicz i jej zeznanie finansowe

Aleksandra Dulkiewicz i jej zeznanie finansowe: W Polsce jest taki zwyczaj, że prezydent miasta upublicznia stan swojego majątku. Obywatele mogą więc sprawdzić, ile prezydent zarobił wciągu roku oraz ile wynoszą jego oszczędności. Czy można powiedzieć, że to jest to naruszenie prywatności takiej osoby? Na pewno by tak było, gdybyśmy chcieli zmusić jakąś losową osobę, żeby powiedziała nam wszystko o swoich finansach. To dosyć zrozumiałe, że takie coś nie byłoby dopuszczalne. To samo można by zresztą powiedzieć o innych publicznych pracownikach takich jak nauczyciele czy policjanci. Raczej żaden funkcjonariusz albo urzędnik nie chciałby, aby jego stan konta był jawny dla wszystkich. My jako obywatele też raczej nie jesteśmy tym zainteresowani. Co innego jest, jeśli mamy do czynienia z prezydentem miasta. Zobaczmy więc, jak wygląda oświadczenie majątkowe prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

Zeznanie majątkowe prezydent Dulkiewicz

Jeśli spojrzymy na oświadczenie majątkowe prezydent Aleksandry Dulkiewicz, to zobaczymy, że w roku 2020 zarobiła ona ok. 150 tysięcy złoty. Faktem jest, że w roku wcześniejszym kwota była o 10 tysięcy mniejsza, ale wiąże się to z czymś innym niż z jej prezydenturą. Chodzi o to, że wcześniej należała ona do Europejskiego Komitetu Regionów, gdzie otrzymywała odpowiednią dietę. Teraz, gdy już do tego komitetu nie należy, taka dieta jej nie przysługuje. Siłą rzeczy więc jej zarobek w ubiegłym roku był mniejszy niż w poprzednim. Mimo wszystko nadal są to bardzo duże pieniądze, o których zwykli obywatele mogą sobie tylko pomarzyć. Gdyby przeciętny obywatel zarabiał tyle pieniędzy rocznie, mógłby w kilka lat uzbierać wystarczająco na zakup mieszkania.

Nieruchomość Aleksandry Dulkiewicz

Jak już mówimy o mieszkaniach, to warto zauważyć, że prezydent Aleksandra Dulkiewicz ma połowę udziałów w jednym z mieszkań. Jest to nieruchomość, którą obecnie wynosi się na 400 tys. złotych. Podczas jej pierwszego oświadczenia majątkowego, Dulkiewicz wyceniła to mieszkanie na 300 tys. złotych. Jest to zdecydowanie bardzo wartościowy majątek, zwłaszcza że mieszkanie ma ponad 60 metrów kwadratów. Mogłaby się w nim zmieścić bardzo duża rodzina, a zatem można pogratulować pani prezydent posiadania tak dużego majątku.

Oświadczenie majątkowe w poprzednim roku

W 2020 roku był pewien problem, jak chodzi o oświadczenia majątkowe. Ze względu na restrykcje związane z pandemią COVID-19, konieczne było wprowadzenie nowych procedur. Wydłużono więc termin złożenie oświadczenia, a zatem między innymi Aleksandra Dulkiewicz mogła złożyć je do końca maja. Warto wspomnieć o tym, że w tamtych okolicznościach dokumenty musiały odczekać kwarantannę. W tym roku już zniesiono te nowe dziwne procedury i wszystko mogło puść po staremu. Dlatego właśnie prezydent Gdańska bez problemu wyrobiła się ze złożeniem swojego oświadczenia do końca kwietnia 2021 roku.

Pani prezydent jest także właścicielką akcji czterech spółek skarbu państwa. Mowa tutaj o KGHM, PKO BP, ENERGA S.A. a także Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Według szacunków wartość tych akcja wynosi około 12,6 tysiąca złotych. Do tego należy dodać dwie kardy kredytowe (limity: 12 tys. i 7 tys. zł.) i kredyt konsumpcyjny (8,5 tys. zł.).

1 komentarz w temacie “Aleksandra Dulkiewicz i jej oświadczenie finansowe

Komentowanie wyłączone