Bezpłatne badania słuchu i poziomu cukru we krwi w Gdańsku dzięki Fundacji NEUCA dla Zdrowia

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zainicjowała kampanię edukacyjną dotyczącą znaczenia profilaktycznych badań słuchu. Uważa się, że słuch jest fundamentalnym zmysłem, który umożliwia nam komunikację, a jednak zaburzenia słuchowe są coraz powszechniejszym problemem wśród społeczeństwa. W odpowiedzi na tę sytuację, fundacja zdecydowała się zorganizować serię bezpłatnych badań profilaktycznych. Audiobus, który służy do przeprowadzania badań, odwiedzi również miasto Gdańsk. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania słuchu 5 października przy ulicy Wolności 21B oraz 6 października przy ulicy Damroki 1.

Jeśli zostanie wykryta choroba podczas badania, kluczowym aspektem jest możliwość wczesnej interwencji, która pozwala na natychmiastowe zastosowanie odpowiednich środków terapeutycznych. Co więcej, pacjenci odwiedzający Audiobus mają również szansę na samodzielne wykonanie testu na poziom cukru we krwi. Personel będzie nie tylko nadzorować prawidłowość wykonania testu, ale także zapewnić bezpieczne warunki do przeprowadzenia procedury.

Wszystkie badania są bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Można to zrobić najpóźniej na 24 godziny przed planowanym badaniem pod adresem, gdzie badania będą przeprowadzane, lub telefonicznie dla lokalizacji Wolności 21B pod numerem 58 346 42 40. Akcja odbywa się w godzinach od 10:00 do 16:00 i ilość miejsc jest ograniczona.

Kompleksowe informacje dotyczące dat badań, lokalizacji i rejestracji dostępne są na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia.