Brutalne morderstwo 69-letniej kobiety w Gdańsku, zatrzymano 41-letniego podejrzanego

W poniedziałek doszło do szokującej zbrodni w Gdańsku. Starsza kobieta została brutalnie zaatakowana i pozbawiona życia. Jak wynika z informacji, przestępstwo miało miejsce w mieszkaniu przy ulicy Leśny Stok na terenie dzielnicy Wrzeszcz. Ofiara, jak i podejrzany, wspólnie wynajmowali tam pokój.

Spokój mieszkańców tego domu zakłócił 41-letni mężczyzna pochodzenia ukraińskiego, który nagle zaatakował 69-letnią Polkę, zadając jej ciosy nożem w szyję. Dramatyczne krzyki poszkodowanej usłyszały osoby mieszkające w pobliżu, które natychmiast zawiadomiły policję o zaistniałym incydencie.

Służby porządkowe prędko dotarły na miejsce zdarzenia i wkroczyły do lokalu, gdzie natknęły się na dramatyczną scenę. Sprawca był jeszcze wewnątrz – udało się go obezwładnić i aresztować. Policjantom udało się także odnaleźć narzędzie zbrodni.

Podejrzany został następnie przekazany w ręce prokuratury, gdzie usłyszał zarzut recydywy morderstwa. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany w naszym kraju za spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu innej osoby.

Sąd postanowił aresztować 41-latka na okres trzech miesięcy. Próbuje się teraz ustalić motywy tej brutalnej zbrodni. Jeśli zostanie uznany winnym, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.