Bursztynowe Gody: 44-lata wspólnej drogi małżeńskiej ponad 80 par z Gdańska

W Gdańsku, znanym jako Światowa Stolica Bursztynu, odbyła się wyjątkowa celebracja dla ponad 80 par, które przeszły przez 44 lata życia małżeńskiego. To właśnie dla nich, miasto Gdańsk zorganizowało specjalne świętowanie zatytułowane Bursztynowe Gody. Te pary stanowią jedynie niewielki procent z całkowitej liczby 3883 par, które powiedziały sobie „tak” w roku 1979. Los innych par z tego rocznika jest nieznany, jednak te 44 lata spędzone razem są imponującym osiągnięciem, do którego dostąpić mogły tylko wybrane pary. Ceremonia odbyła się w czwartek, 28 września, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Gdańsk, dumnie noszący miano Światowej Stolicy Bursztynu, od kilku lat kultywuje tradycję obchodzenia 44-tej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Wydarzenie to, znane jako Bursztynowe Gody, odbyło się już po raz piąty i zgromadziło ponad 80 par. Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Gdańska, Agnieszką Owczarczak oddały cześć tym imponującym jubilatom poprzez wręczanie dyplomów oraz statuetek wykonanych z bałtyckiego bursztynu.

Uroczystość uświetniła koncert popularnej polskiej piosenkarki i autorki utworów muzycznych, Anny Jurksztowicz. Wokalistka podczas wydarzenia zaśpiewała kilka swoich niezapomnianych hitów, takich jak „Diamentowy kolczyk”, „Stan Pogody” czy piosenki tytułowe z seriali „Matki, żony i kochanki” oraz „Na dobre i na złe”.