Dzień pełen wyzwań dla policji: zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców i taksówkarza bez uprawnień

W ciągu jednego dnia, policjanci mieli pełne ręce roboty z dwoma nietrzeźwymi kierowcami oraz taksówkarzem nieposiadającym odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i czekają na dalsze konsekwencje swojego zachowania.

Informacje o pierwszym incydencie dotarły do funkcjonariuszy w czwartek, 6 czerwca. Na ulicy Nowotnej doszło do kolizji drogowej, której sprawczynią była 22-letnia kobieta prowadząca motorower. Straciła ona nad nim kontrolę, w wyniku czego uderzyła w krawężnik i słup oświetleniowy. Badanie alkomatem wykazało obecność 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Warto dodać, że kierująca nie miała na sobie kasku i dodatkowo przewoziła pasażera, który miał w swoim organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Oboje zostali przetransportowani do szpitala, a kobiecie grozi teraz kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Tego samego dnia wieczorem, około godziny 23:00, policjanci zatrzymali kolejnego kierującego. Był nim obywatel Ukrainy prowadzący taksówkę, który łamał przepisy ruchu drogowego – korzystał z telefonu podczas jazdy i nie trzymał się prawej strony jezdni. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy wykazała, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu – zostały mu one cofnięte przez Urząd Miejski w Gdańsku w lutym tego roku. Ponadto, taksówkarz nie miał ze sobą cennika ani obowiązkowego wyposażenia taksówki. Stan techniczny pojazdu również budził wątpliwości, a pasażer jadący z nim nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wszystko to skutkowało nałożeniem na mężczyznę sześciu mandatów o łącznej wartości 1600 złotych i 23 punktów karnych. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Czeka go teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Niedługo przed północą, również jeszcze tego samego czwartkowego dnia, policjanci z Nowego Portu zatrzymali trzeciego pijanego kierowcę. Mężczyzna „jechał slalomem” w pobliżu komisariatu przy ulicy Kasztanowej. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali, a badanie alkomatem wykazało u kierowcy 0,8 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.