Eksplozja materiałów pirotechnicznych w gdańskim mieszkaniu, jedna osoba ranna

We wtorkowe popołudnie doszło do niebezpiecznego zdarzenia w jednym z mieszkań na Jasieniu w Gdańsku, gdzie nastąpił zapłon materiałów pirotechnicznych. Na miejscu natychmiast rozpoczęły działania odpowiednie służby, a mieszkańcy budynku zostali tymczasowo ewakuowani.

Z relacji rzecznika prasowego gdańskiej policji, asp. szt. Mariusza Chrzanowskiego, wynika, że zgłoszenie o zdarzeniu nadeszło do policji i dotyczyło mieszkania przy ulicy Pólnicy. Chociaż doszło tam do zapłonu pirotechniki, nie wywołało to jednak większego pożaru. Rzecznik podkreślił, że incydent miał miejsce we wtorek po godzinie 15.

Działania na miejscu incydentu prowadzą funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz specjaliści od materiałów wybuchowych z policji. Ze względów bezpieczeństwa, niektórzy mieszkańcy musieli opuścić swoje lokale na czas przeprowadzenia czynności przez służby – powiedział rzecznik.

W wyniku zapłonu materiałów pirotechnicznych, jeden mężczyzna, mieszkaniec lokalu, w którym doszło do zdarzenia, został przewieziony do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej potwierdził, że na miejscu działa jeden zastęp straży pożarnej. Ich zadania jednak nie obejmują gaszenia ognia, tylko wspieranie policji w jej działaniach na miejscu zdarzenia.