Eksplozja płomieni na parkingu w Gdańsku: dwie konsumowane przez ogień maszyny bez wyjaśnionej przyczyny.

Z miejskiego parkingu na osiedlu Zaspa w Gdańsku unosiły się kłęby dymu. Dwa pojazdy, Opel Astra i Volkswagen Golf, były doszczętnie strawione przez ognień. Obserwatorzy zauważyli początki pożaru przy ulicy Bajana o 1:20 w nocy. Służby ratunkowe zmagały się z zaganianiem płomieni przez pełną godzinę. Szczęśliwie, nie odnotowano żadnych ofiar czy osób poszkodowanych.

Policja otrzymała raport o niepokojących zdarzeniach na ulicy Bajana już o 1:30. Zgłoszenie dotyczyło samochodu marki Opel Astra, który był ogarnięty ogniem. Wpływ ognia dało się zauważyć także na zaparkowanym obok Volkswagenie Golf. Po udanej akcji gaśniczej, funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki dokonali inspekcji miejsca zdarzenia. Zabezpieczono również dowody mogące pomóc w dalszym śledztwie.

Policja podjęła również próbę odnalezienia kamer monitoringu na terenie przyległym do miejsca zdarzenia. Chociaż przyczyna pożaru wciąż pozostaje niewyjaśniona, w dniu dzisiejszym zaplanowano dodatkowe działania śledcze z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Funkcjonariusze nie ustają w wysiłkach mających na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, a także określenie wielkości strat wynikłych na skutek pożaru – poinformowała podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.