Gdańsk na weekend – gdzie zaparkować i nie zbankrutować?

Planujesz dwudniowy wypad do Gdańska, żeby choć na chwilę poczuć nadmorski klimat?

Stolica Pomorza zaludnia się gośćmi z całej Polski, gdy tylko zrobi się nieco cieplej. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na logistykę na miejscu, z wprzędzeniem zarezerwuj nie tylko nocleg, ale np. miejsce parkingowe na całą dobę. Nieopodal gdańskiej starówki mieści się dogodny parking – zostawisz tam pojazd bez obaw o jego bezpieczeństwo.

Parking strzeżony na całą dobę blisko starówki

Jeśli interesuje cię monitorowany parking płatny, Gdańsk oferuje ok. 200 miejsc postojowych, będących do dyspozycji klientów przez całą dobę. Obszar ten mieści się w pobliżu starego miasta oraz dworca kolejowego i objęty jest monitoringiem zdalnym, jak i fizycznym.

– Postaraliśmy się o wygodną dla potencjalnych klientów lokalizację. Miejscem, w które każdy przyjezdny kieruje swoje pierwsze kroki jest zwykle gdańska starówka. Z tego powodu opłacało się stworzyć spory parking i zaproponować atrakcyjne ceny i zniżki właśnie w tej okolicy – tłumaczy przedstawiciel grupy Interparking.

Na turystyczny szlak możesz więc wybrać się prosto z samochodu. W pobliżu poza starówką znajduje się choćby Muzeum Solidarności i historyczna Stocznia Gdańska. To dobry start weekendowego rajdu po Gdańsku.

Oszczędność czasu, ale czy również pieniędzy?

Cena parkingu zależy w dużej mierze od tego, czy interesuje cię abonament, czy usługa jednorazowa.  Sporo zyskują osoby, które zdecydują się na rezerwację miejsca w wyprzedzeniem w formie online. W przypadku Gdańska pakiet dobowy to jedynie 25 zł za dobę! To dobra alternatywa dla stawki godzinowej, które obecnie wynosi:

  • 1 godzina – 4 zł;
  • 1 dzień – 20 zł.

Wybierając parking płatny Gdańsk Centrum, zyskujesz pewność, że twój pojazd jest w pełni bezpieczny. Możesz się zatem zrelaksować i skupić na tym, co podczas weekendu najważniejsze – odpoczynkiem i czerpaniem z Gdańska jego wyjątkowej atmosfery.