Na jakie udogodnienia może liczyć podmiot wynajmujący magazyny w Gdańsku?

Dostępność nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce stale się zwiększa. Największym zainteresowaniem najemców cieszą się obiekty zlokalizowane w okolicach Warszawy, na Śląsku, w Polsce Centralnej, a także we Wrocławiu i Poznaniu. W ostatnich latach na popularności zyskuje także Trójmiasto. Nowoczesne hale magazynowe w Gdańsku są oknem na świat, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, które specjalizują się w handlu międzynarodowym.

Atrakcyjna lokalizacja Gdańska

Podstawową korzyścią dla podmiotu, który decyduje się na wynajęcie magazynu w Gdańsku, jest niezwykle atrakcyjna lokalizacja miasta. Gdańsk jest ważnym portem z dostępem do lotniska i dróg szybkiego ruchu, w tym do autostrady A1, która łączy Trójmiasto z Polską Centralną i Śląskiem. Dzięki budowanej drodze ekspresowej S7, z Gdańska, już w niedługim czasie, będzie można szybko dojechać do Warszawy, a za sprawą już istniejących odcinków drogi ekspresowej S6, do granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Firmy wynajmujące nowoczesne hale magazynowe w Gdańsku mogą liczyć również na dostęp do dość dużego rynku lokalnego. Gdańsk w płynny sposób łączy się bowiem zarówno z Gdynią, jak i z Sopotem, tworząc dość zwartą aglomerację miejską, która zapewnia możliwość pozyskania wykwalifikowanej siły roboczej.

Wysoki standard nowych magazynów

Aktualnie dostępne, oferowane na wynajem hale magazynowe w Gdańsku to obiekty w większości nowe, dobrze przystosowane do potrzeb współczesnego odbiorcy. To magazyny wysokie, idealne do składowania dużych ilości towarów, przy tym niezwykle uniwersalne, stworzone z myślą o prowadzeniu działalności logistycznej i handlowej, które po niewielkich modyfikacjach można zaadaptować na potrzeby lekkiej produkcji. Podmiot wynajmujący nową halę magazynową w Gdańsku może liczyć na dostęp do nowoczesnej infrastruktury energetycznej i teletechnicznej, do dróg dojazdowych i miejsc parkingowych, ramp, zaplecza socjalnego dla pracowników oraz pomieszczeń biurowych dla administracji. Wynajmowane magazyny są wyposażone w systemy zwiększające bezpieczeństwo, w tym w monitoring i systemy przeciwpożarowe.

Firmy wynajmujące nowe magazyny na terenie Gdańska i miast ościennych mogą liczyć na wiele udogodnień, w tym na dobre skomunikowanie magazynu z innymi regionami kraju, na łatwość dotarcia do pracowników, a także na nowoczesne wyposażenie obiektu, które pozwala zwiększyć efektywność, komfort i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu. Za największe udogodnienie wiele podmiotów uznaje bliskość portu morskiego, który jest oknem na świat dla importerów i eksporterów.