Gdańsk staje się jaśniejszy: 20 kolejnych miejsc w mieście otrzyma oświetlenie

Zgodnie z programem pod nazwą „Jaśniejszy Gdańsk”, wiele ulic w tym mieście zostało już wyposażonych w dodatkowe oświetlenie. Taka sama sytuacja ma miejsce również w bieżącym roku, gdzie planowane jest przeprowadzenie przetargów na instalację oświetlenia w kolejnych 20 lokalizacjach.

W trzecim tygodniu maja, planuje się zamieszczenie czterech ogłoszeń przetargowych na realizację projektów związanych z budową oświetlenia na terenie Gdańska. Zakres każdego z tych przetargów obejmować będzie różne lokalizacje, które łącznie sumują się do 20 miejsc. Te lokalizacje zostały podzielone na cztery pakiety.

Pierwszy z pakietów dotyczy obszarów znajdujących się w dzielnicach Rudniki, Orunia Górna – Gdańsk Południe oraz Orunia – Św. Wojciech – Lipce. W ramach tego pakietu, nowe źródła światła pojawią się między innymi na ulicach Zawiejska, Nad Starą Radunią, Rzęsna, Tama Pędzichowska oraz przy zbiorniku Kolorowy.

Kolejny pakiet skupia się na realizacji projektów związanych z budową oświetlenia w dzielnicach Matarnia i Osowa. Oświetlone zostaną tutaj fragmenty ulic Agrarnej, Satelitarnej, Konkordii i Okrętowej.

W planach jest również instalacja oświetlenia na ulicach Kokoszek. Zadanie to obejmie ulice Mamuszki, Więcką, Egiertowską, Charzykowską, Łapalicką, Kortowską i Niegocińską.

Ostatni z pakietów dotyczy oświetlenia ulic we Wrzeszczu, Brętowie oraz na Aniołkach. W ramach tego projektu, nowe lampy pojawią się na ulicach Giedroycia, Kolonia Przybyszewskiego, Dolne Młyny i Wrzeszczańska. Cały proces realizacji tego projektu, łącznie z pracami i odbiorami, powinien potrwać do 27 tygodni od momentu podpisania umowy.

Program „Jaśniejszy Gdańsk” jest realizowany przez miasto od 2016 roku. W ramach tego programu, wytypowano ponad 500 lokalizacji do instalacji nowych latarni ulicznych. Do chwili obecnej, udało się zrealizować ten cel w ponad 300 przypadkach.