Gdańska Spółdzielnia Socjalna przyjmuje meble i przekazuje je rodzinom w potrzebie

Czy masz zbędne meble, które chciałbyś oddać? Gdańska Spółdzielnia Socjalna (GSS) jest gotowa je przyjąć. Jeśli istnieje taka potrzeba, meble mogą być gruntownie oczyszczone i odnowione przed przekazaniem ich nowym właścicielom – osobom, które kierują do nich swoje potrzeby. GSS zachęca do kontaktu w sprawie ofiarowania mebli lub innych sprzętów domowych od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30, pod numerem telefonu 881 703 096.

Projekt „Meble od serca” prowadzony przez GSS na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku, już od kilku lat pomaga rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Głównym celem projektu jest uzupełnianie wyposażenia domów i mieszkań tych rodzin, które nie mają środków na zakup nowych mebli. Darowane meble, takie jak wersalki, szafy, krzesła czy stoliki, które zostały odnowione przez pracowników Spółdzielni, stanowią znaczące wsparcie dla beneficjentów. Projekt wspiera również rehabilitację zawodową osób zatrudnionych do renowacji mebli i sprzyja promocji ekologicznego podejścia do niewykorzystanych rzeczy, dając im drugie życie zamiast wyrzucania.

Rocznie dzięki temu projektowi nawet 70 rodzin z Gdańska otrzymuje niezbędne wsparcie. Szczególnie pożądane są meble kuchenne, meble dla dzieci, mniejsze łóżka, szafki, krzesła i stoliki – ze względu na ograniczoną przestrzeń w mieszkaniach. Dodatkowo, Spółdzielnia przyjmuje także takie przedmioty jak pościel, koce, firany czy dywany, które po czyszczeniu są przekazywane potrzebującym. Przydatne są również elementy oświetleniowe do mieszkań, jak np. lampy stojące. Coś co może wydawać się już niepotrzebne lub nieatrakcyjne dla jednych, dla innych staje się nieocenionym uzupełnieniem domowego inwentarza.

Warto zauważyć, że obecna edycja projektu wspierana przez miasto Gdańsk ma trwać do końca kwietnia 2026 roku.