Gdański koncert Eda Sheerana w 2024 roku

W Letnicy, na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, 12 lipca 2024 roku zaplanowano spektakularne wydarzenie. Znany na całym świecie artysta muzyczny Ed Sheeran da tam koncert w ramach swojej trasy koncertowej „+ – = ÷ x TOUR”. Będzie to pierwszy raz, gdy muzyk odwiedzi Trójmiasto, choć będzie to już siódmy występ w Polsce. W ramach poprzedniej trasy koncertowej Brytyjczyka, która była kompletnie wyprzedana, artyście towarzyszyła imponująca scena obrotowa 360°. Można będzie nabywać bilety na ten koncert od czwartku (26.10.2023), a sprzedaż rozpocznie się o godzinie 10.

Ed Sheeran, który ma 32 lata i zajmuje się pisaniem tekstów piosenek, grą na gitarze oraz produkcją muzyczną i aktorstwem, jest jednym z najbardziej popularnych artystów na świecie od 2011 roku. Jego debiutancki album „+” zdobył siedem platynowych płyt w Wielkiej Brytanii, co potwierdziło jego ogromny talent. Wśród jego największych hitów są „I See Fire”, „Shape of You”, „Thinking Out Loud” i „Perfect”, które stały się hitem na listach przebojów na całym świecie.

Pomimo tego, że zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych, Ed Sheeran jest nadal postrzegany jako skromny artysta, który na scenie występuje głównie sam, z gitarą. W 2022 roku, podczas trasy koncertowej, prawie cały czas był na scenie samotnie, a zespół dołączył do niego tylko przy kilku piosenkach. Mimo to, fani wciąż czuli, że są częścią czegoś naprawdę wyjątkowego.

Sheeran jest znany z umiejętności tworzenia niesamowitego spektaklu oraz zabawiania publiczności, jednak jego fani najbardziej cenią go za zdolność do stworzenia intymnej atmosfery nawet na dużych stadionach. Artysta chętnie dzieli się swoimi osobistymi historiami i anegdotami, co pomaga mu utrzymać doskonały kontakt z publicznością.

Ostatni raz Sheeran wystąpił w Polsce w sierpniu 2022 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tej wizyty dał dwa koncerty, na które wszystkie bilety zostały sprzedane.