Generalny remont odcinka ulicy Małomiejskiej: utrudnienia w ruchu podczas weekendów i nocy

Podczas całkowitego zamknięcia fragmentu ulicy Małomiejskiej poddawanego renowacji w dniach 11-12 maja oraz 18-19 maja, nastąpią następujące zmiany w pracy komunikacji miejskiej:

Linia 113: Autobusy będą kursować skróconą trasą między Olimpijską a Łostowicami Świętokrzyskimi.

Linia 154: Linia ta zostanie zawieszona. W zamian za to zostanie uruchomiona linia 954, kursująca na trasie między Orunią Górną a Łostowicami Świętokrzyskimi.

Linie 256 i N56: Autobusy na odcinku między Bramą Wyżynną a Łostowicami Świętokrzyskimi będą jeździć dwoma kierunkami, korzystając z trasy objazdowej przez Węzeł Unii Europejskiej, Węzeł Groddecką, al. Armii Krajowej i al. Havla. Autobusy te nie będą zatrzymywać się na dodatkowych przystankach umieszczonych na ścieżce objazdu.

Linia N1: Autobusy kursujące na odcinku między Bramą Wyżynną a Platynową w obu kierunkach będą korzystać z trasy objazdowej poprzez Węzeł Unii Europejskiej, Węzeł Groddecka, al. Armii Krajowej, al. Havla, ul. Świętokrzyską i ul. Platynową. Podobnie jak w przypadku innych linii, autobusy te nie będą zatrzymywać się na dodatkowych przystankach umieszczonych na trasie objazdu.