Goście urodzinowego przyjęcia zakończyli wieczór w więzieniu

Dwa przypadki osoby poszukiwanej przerodziły się w nieoczekiwane aresztowania podczas urodzinowej imprezy. Dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w takim spotkaniu, zostało zatrzymanych przez policję, gdy opuścili miejsce zabawy, aby zaczerpnąć świeżego powietrza podczas palenia papierosów. Okazało się, że byli oni celem poszukiwań.

Rozpoczęło się to od momentu ustalenia przez funkcjonariuszy policji ze Śródmieścia, że na urodzinowej zabawie w jednym z mieszkań na Olszynce może przebywać osoba poszukiwana. W sobotnie popołudnie udali się więc do wyznaczonej lokalizacji i przed blokiem dostrzegli dwóch mężczyzn palących papierosy.

Wśród nich był 28-latek, poszukiwany na mocy dwóch orzeczeń sądu za naruszenie sądowego zakazu oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Policjanci poprosili o dokumenty zarówno mieszkańca Gdańska, jak i drugiego mężczyznę.

Podczas weryfikacji danych 48-letniego gdańszczanina wyszło na jaw, że jest on również poszukiwany. Na mocy decyzji sądu miał on trafić do więzienia za przestępstwo znęcania się nad rodziną – powiedziała Magdalena Ciska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zgodnie z nakazem sądu, zarówno 28-latek, jak i 48-latek zostali umieszczeni w zakładach karnych. Pierwszy z nich będzie musiał spędzić tam ponad rok, podczas gdy starszy z mężczyzn ma odsiedzieć najbliższe 9 miesięcy.