Imponująca wieża ze zjeżdżalnią – nowa atrakcja w Krainie Zabawy finansowana z Budżetu Obywatelskiego

Kraina Zabawy, cenione miejsce rekreacji dla najmłodszych mieszkańców Gdańska, położone w malowniczym Parku im. R. Reagana przy ulicy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Przymorzu, niespodziewanie przyciąga do siebie jeszcze więcej uśmiechów. Dzieciaki mają teraz powód do jeszcze większej radości, ponieważ plac zabaw wzbogacił się o nowy element – olbrzymią wieżę ze zjeżdżalnią rurową.

Wieża, która dorasta do wysokości 9 metrów, nie tylko posiada zjeżdżalnię rurową, ale także jest połączona ze ścianką wspinaczkową, dając dzieciom możliwość ćwiczenia zarówno umiejętności zwinności jak i siły. To doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu dla dzieci w każdym wieku.

Natomiast młodzież oraz dorośli mogą korzystać ze znajdującego się tam skateparku oraz siłowni plenerowej, co czyni Krainę Zabawy miejscem atrakcyjnym dla całych rodzin. Nowa zabawka to efekt wykorzystania funduszy z Budżetu Obywatelskiego, a jej zakup i montaż kosztował nieco mniej niż 300 tys. zł.

Administracją Krainy Zabawy zajmuje się Gdański Ośrodek Sportu, który dba o to, aby miejsce to zawsze było sprzątane i bezpieczne dla wszystkich korzystających z jego atrakcji. Dzień, w którym nowa wieża została udostępniona do użytku publicznego to 15.04.2024.