Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spacery z Lokalnymi Przewodnikami – odkryj Gdańsk od nowa

Od 1 lipca aż do 1 września, Instytut Kultury Miejskiej przewiduje organizację spacerów z udziałem Lokalnych Przewodników i Przewodniczek oraz trasy Metropolitanki. W tym okresie, zapraszają oni wszystkich chętnych do odkrycia mniej znanych, lecz równie ciekawych zakątków Gdańska. Bilety na te wyjątkowe wycieczki można nabyć zarówno online, jak i osobiście w Punkcie Informacji Kulturalnej IKM, który mieści się przy ulicy Targ Rakowy 11.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to projekt skupiający gdańszczan i gdańszczanki, którzy z entuzjazmem, wiedzą i zaangażowaniem prowadzą uczestników po ukrytych przed turystami zakątkach miasta. Lista tras, która jest systematycznie poszerzana od kilku lat, obecnie obejmuje osiem dzielnic miasta: Oliwę, Orunię, Dolne Miasto, Nowy Port, Biskupią Górkę, Wyspę Sobieszewską, Zaspę oraz Aniołki.

Każdy z zaproponowanych spacerów jest zorganizowany według indywidualnego scenariusza przewodnika lub przewodniczki. Podczas nich, uczestnicy mają okazję dowiedzieć się więcej o lokalnej florze i faunie oraz architekturze, poznać historię dzielnicy oraz zajrzeć do miejsc, które są zazwyczaj znane jedynie jej mieszkańcom. Przewodnicy dodatkowo opowiadają o literackich czy artystycznych inspiracjach związanych z danym miejscem, a ich narracje często urozmaicane są osobistymi anegdotami.