Jubileuszowa edycja Rajdu Halloween nadchodzi do Trójmiasta

W najbliższą sobotę, 28 października, mieszkańcy Trójmiasta będą mieli okazję spotkać niecodzienne „przebrane” auta, kiedy to właściciele tych pojazdów przystąpią do świętowania 10. rocznicy Rajdu Halloween. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 i jest otwarte dla wszystkich chętnych do udziału.

Limit uczestników 10. edycji tego wyjątkowego rajdu wynosi 50 ekip, a na obecną chwilę (stan na wtorek, 24.10) zarejestrowało się już 35 załóg, co oznacza, że wciąż są dostępne wolne miejsca.

„Czas pędzi niezwykle szybko. Dziesięć lat Rajdu Halloween to dziesięciolecie historii motoryzacji na Pomorzu. Organizowali go różni ludzie, różne grupy motoryzacyjne. Mamy załogi, które towarzyszą nam od samego początku. Pamiętajmy, że pierwsze edycje rajdu ruszały spod zabytkowej Kuźni Wodnej w Gdańsku. Razem z nim dorosło pokolenie pasjonatów samochodów. Każda edycja jest inna, pełna niespodzianek i niezapomnianych doznań na tajemniczej trasie. W tym wydarzeniu skierowanym do całych rodzin najważniejsza jest zabawa” – mówi Bartłomiej Chruściński, organizator imprezy.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy pokonają trasę o długości 45 km, która przebiegać będzie głównie po obrzeżach trójmiejskiej aglomeracji, włączając w to niektóre boczne drogi. Na kierowców czekają zadania do wykonania na trasie, próby sprawnościowe oraz loteria fantowa.

Do udziału w rajdzie zasuwają przede wszystkim samochody wyprodukowane przed rokiem 2000 (wyjątek stanowią auta polskiej produkcji i te z byłego bloku wschodniego). Młodsze pojazdy zostają umieszczone na liście rezerwowej i mają szansę wziąć udział w wydarzeniu, jeżeli będą jeszcze wolne miejsca.

Wpisowe do udziału w rajdzie wynosi w tym roku 80 złotych. Osoby zainteresowane udziałem muszą się zarejestrować na oficjalnej stronie rajdu.