Koronawirus w gdańskim szpitalu dziecięcym

W szpitalu imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku na oddziale pediatrycznym u jednego z pacjentów wykryto koronawirusa. Szpital wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów, a służby sanitarne rozpoczęły postępowanie epidemiologiczne. Pacjent, u którego wykryto zakażenie jest pacjentem Klinicznego Oddziału Pediatrii GUMed i Klinicznego Oddział Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci GUMed w Gdańsku.

Wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa, również przejdą testy na jego obecność. Wszyscy pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji na oddziale pediatrycznym, przekierowywani są do innych placówek, między innymi do szpitala Świętego Wojciecha w Gdańsku lub innych miejsc po wcześniejszym uzgodnieniu.

W szpitalu wdrożone zostały działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu szpitala. Rzeczniczka szpitala zapewniła, że bieżące informacje na temat aktualnej sytuacji w szpitalu będą aktualizowane na stronie internetowej spółki, a także na jej fanpage’u.