majaland

Majaland: Nowy park rozrywki w Osowie za 20 mln euro

Majaland: Nowy park rozrywki w Osowie za 20 mln euro

Majaland to nowy park rozrywki, który pojawi się w Osowie tuż przy obwodnicy Trójmiasta. We wrześniu mają ruszyć prace, a wartość inwestycji wynosi mniej więcej dwadzieścia euro.

Pomysł wybudowania tego parku pojawił się w marcu 2020 roku. Jego inicjatorem była belgijska firma CFE, a w tym roku ma się zacząć jego budowa. Wykonaniem zajmie się CFE Polska.

Atrakcje nowego parku rozrywki

Nazwa parku Majaland nawiązuje do Pszczółki Mai, gdyż to właśnie ta kreskówka będzie głównym motywem tego miejsca. Planowana powierzchnia ma wynosić 5 ha. Dużą część tej powierzchni zajmie budynek z atrakcjami. Będą one dostępne przez cały rok, choć to nie znaczy, że nie będzie żadnych atrakcji na zewnątrz. Na dzieci będą naczekać następujące atrakcje:

  • samochodziki
  • farma Heid
  • wieża swobodnego spadania „totem wikingów”
  • las zabaw
  • zjeżdżalnia super ślizg
  • karuzela motyli
  • teatr
  • rollercoaster Wikingów

Jeśli zaś chodzi o zewnętrzną stronę tego ośrodka, to jego tematyką będzie Super Wings, czyli bardzo popularna kreskówka dla dzieci. Znajdą się tam między innymi karuzele o nazwach „Podniebny Lot” i „Super Odrzutowce” a także wodny plac zabaw. Nie zabraknie także miasteczka ruchu drogowego, które dzisiaj występują w prawie każdym polskim mieście. Nie zabraknie także wielu różnych ofert gastronomicznych i handlowych.

Motyw Pszczółki Mai to bardzo ciekawy pomysł na park rozrywki. Kreskówka ta wychowała już nie jedno pokolenie Polaków, choć oryginalne wcale polska nie jest. Mimo to profesjonalny polski dubbing oraz słynna czołówka w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, sprawiły, że bajka ta stała się oficjalną częścią naszej kultury. Takie postacie jak Gucio albo konik polny Filip są wręcz ikonami w świecie kreskówek.

Parki firmy CFE

Belgijska firma CFE już jakiś czas temu zauważyły, że inwestycje w Polsce to dobra rzecz. Pojawiło się więc kilka pomysłów na budowanie parków rozrywki w tym kraju.

– Majaland w Gdańsku będzie trzecim projektem z logo Pszczółki Mai realizowanym przez CFE. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które nieustannie ewoluuje. Dziękuję zarówno naszym partnerom z Plopsa i Momentum za zaufanie, jak również władzom Gdańsk za wsparcie i współpracę w trakcie uzyskiwania decyzji – mówi dyrektor generalny CFE Bruno Lambrecht

Majaland: świetne miejsce dla dzieciaków

Majaland zapowiada się być naprawdę dobrą ofertą dla dzieciaków. Będą mogły one wpaść tam razem z rodzicami, aby się rozerwać. Korzystania z takich miejsc brakowało rodzinom przez ostatni rok pandemii. Nie można było wyjść z dziećmi do wesołego miasteczka, cyrku czy udać się na basen. Teraz, gdy już żegnamy pandemię, możemy w końcu z takich ofert skorzystać. Zwłaszcza teraz, gdy jest lato i nikomu nie chce się przesiadywać w domu. Wtedy właśnie należy ubrać się i wyjść spędzać czas na zewnątrz.

Zwykłe place zabaw i łąki mogą jednak nie wystarczyć, jeśli chcemy naszej rodzinie zagwarantować naprawdę niezłą dawkę wytchnienia. Owszem na zwykłych karuzelach i huśtawkach też można się świetnie bawić. Nikt nie twierdzi, że jest inaczej. Mimo to nasi milusińscy potrzebują czasem jakiejś odskoczni. Potrzebują zobaczyć coś, co nie kojarzy im się z nudną codziennością. Dlatego właśnie rodzice decydują się zabierać swoje pociechy do różnego rodzaju parków rozrywki czy na różne rodzinne pikniki. Dzieci mogą wtedy zobaczyć nowe formy rozrywki i zachwycić się czymś niecodziennych. Dla dorosłych też może być to naprawdę miło spędzony czas. Każdy przecież lubi świeże powietrze i watę cukrową.