Na próbnej pracy w firmie kurierskiej kradzież przesyłek i pieniędzy: podejrzany 32-latek z Gdańska

W Gdańsku 32-letni mężczyzna został oskarżony o malwersacje podczas dnia obróbki w jednym z lokalnych przedsiębiorstw kurierskich. Zatrudniony na okres próbny, postanowił wykorzystać swoje stanowisko do celów kryminalnych, dokonując kradzieży dwóch paczek oraz środków pieniężnych przeznaczonych na opłatę za przesyłki – tak informuje służba policyjna.

Poniedziałkowe doniesienia Magdaleny Ciski, rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, dla polskiej agencji prasowej PAP, ujawniają, że raport o zdarzeniu nadszedł do organów ścigania pod koniec października. Według zgłoszenia, z pojazdu kurierskiego zniknęły dwie przesyłki o wartości 600 złotych oraz zadatek w wysokości 2650 złotych.

Zgodnie z relacją rzecznika Ciski, funkcjonariusze z dzielnicy Jasień doprowadzili do aresztowania tego 32-letniego obywatela Gdańska. W trakcie przeszukania odnaleziono zawartość skradzionych przesyłek, w tym srebrną bransoletkę z zawieszkami oraz urządzenie do monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

Badanie sprawy pozwoliło ustalić, że podejrzany odpowiedział na ogłoszenie o zatrudnieniu w lokalnej firmie kurierskiej. Nie ujawniając pełnej informacji o sobie, przyszedł na dzień próbny i towarzyszył kurierowi w dostarczaniu paczek. Wykorzystując moment nieuwagi, przywłaszczył sobie pieniądze i przesyłki, a następnie opuścił pojazd na parkingu jednego z centrów handlowych. Kurier zorientował się o ubytku dopiero podczas końcowego rozliczenia.

32-letni mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące kradzieży. Jeśli zostanie skazany, za swoje działania może spędzić nawet do 5 lat w więzieniu.